Börsiülevaade: Tallinna börsi eilsed haavad paranesid

13. september 2001, 15:11

Tallinna börsil noteeritud aktsiatel paranesid kolmapäeval saadud haavad täna jõudsalt kui marginaalselt ülesliikuvate välisturgude taustal tegi Tallinna börs keskmiselt läbi 3% tõusu.

Kõige rohkem tunti täna huvi Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia vastu, mis kerkis teistest aktsiast märksa enam, lõpetades 45,75 kroonil ehk kõrgemal tasemel kui enne USAd tabanud terrorismiakti.
Tugevalt on täna edenenud ka ülejäänud Euroopa telekomisektori aktsiad kui ka Eesti Telekomi GDR Londonis.

Maaklerid tõdesid uudisteagentuurile Reuters, et Eesti Telekomi aktsia tänane kiire tõus on mõnevõrra üllatav. Veidi spekuleeritakse selle peale, et terroriakti tagajärjel hakatakse maailmas enam kasutama telekommunikatsioonivahendid.

Investeerimispank Suprema maakleri Sten Sumbergi sõnul võib avaldada positiivset mõju Eesti Telekomi aktsiale ka see, kui kohalikud telekomioperaatorid ühendavad oma jõud kolmanda põlvkonna mobiilside võrgu väljaarendamiseks.

Märkimisväärselt edenes täna ka Hansapanga aktsia <GR#EE.HP> kosudes 2,9%, 141,50 kroonini. Väärtpaberi käive jäi küll võrreldes möödunud päevadega madalamaks, kuid kerkis siiski üle 6 mln krooni.

Kuigi Tallinna börsil tehti täna päris korralikult tehinguid oli küllalt harukordne tõik, et lisanimekirjas ei jõutud päeva jooksul teha ühtegi tehingut.

Põhjuseid miks nii juhtus on rakse välja tuua.
Ehk oli süüdi see, et seoses eilse ebakindlusega tõmmati aktsiate hinnanoteeringud lihtsalt liiga laiaks, mis on teinud enamiku lisanimekirja aktsiatega kauplemise mõtetuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing