Vene ajaleht prognoosib: USA kättemaksuoperatsioon algab 30.septembril

17. september 2001, 12:15

Sõjalaevadele ja -lennukitele mõeldud kütuse vedamiseks on Pentagon Vene ajalehe Kommersant andmetel rentinud kolm tankerit, mis peaksid sihtpunktidesse jõudma 29.-30. septembri. Selleks ajaks prognoosib ajaleht ka USA sõjalise vasturünnaku algust.

Kommersanti andmetel rentis Pentagon 3 tankerit, et vedada diislikütust ja aviobensiini. Esimene tanker pidi lahkuma 15. septembril Kreekast Hispaania lõunaossa, üks tanker diiselkütusega väljub 25.septembril Kuveidist USA India ookeanis asuvasse lennuväebaasi Diego-Garcia, teine 27.septembril Lõuna-Koreast Okinawa baasi.

Hispaanias on kütus vajalik ameerika lennukitele, mis suunduvad edasi tulevaste operatsioonide toimumispaika.

Enamus vaatlejatest arvab, et rünnak on sihitud Afganistanile, kuid USA asepresidendi Richard Cheney sõnul võivad operatsioonid aega võtta aastaid.
19st teadaolevast kaaperdajast on rõhuv enamik pärit Araabia Ühendemiraatidest ja Saudi-Araabiast.

Praeguseks on aga teada, et 4 inimese dokumendid olid võltsitud ning pole välistatud, et ka ülejäänud terroristid kasutasid võõraid isikutunnistusi.

Praegu viitavad paljud faktid võimsa luureorganisatsiooni tegutsemisele. Araabia päritolu lendurite dokumente on varastatud juba 1999.a-st. Paljud asitõendid, mis leiti vahetult pärast katastroofi (pagasisse mahaunustatud terroristi testament, auto lennujuhtimise instruktsioonide ja Koraaniga jne) viitavad rohkem sellele, et need on jäetud spetsiaalselt araabia jälje tekitamiseks, kirjutab Kommersant.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/lenta.html?id=21185>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing