Kitsepidaja võib saada üle 24 000 krooni toetust

18. september 2001, 08:22

Riik võib igat ute- ja kitsepidajat tänavu toetada rohkem kui 24 000 krooniga, sest nende kasvatamise toetuse saamiseks on esitatud enneolematult vähe taotlusi, kirjutab Pärnu Postimees.

Eilseks oli põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) registreerinud 121 ute- ja kitsekasvatamise toetuse taotlust, mullu samal ajal oli neid 1383. Ute- ja kitsekasvatamise toetuseks on tänavu eraldatud kolm miljonit krooni, mis teeb miljoni võrra enam kui mullu.

Kui mullu anti toetust 169 krooni looma kohta, seega sai iga loomapidaja keskmiselt 1446 krooni, siis eilse seisuga küüniks tänavune keskmine toetussumma ligi 17 korda kõrgemale ehk üle 24 000 krooni.

Taotluste esitamiseks on ute- ja kitsekasvatajail aega 1. oktoobrini, avalduste vastuvõtt algas juulikuu lõpus.

Kui toetuse taotlejate hulk kahe järelejäänud nädalaga oluliselt ei suurene, pole summa vähendamiseks alust, kinnitas PRIA pressiesindaja Heli Raamets. Ta möönis, et ehkki loomapidajad jätavad igal aastal taotluste esitamise viimaste päevade peale, on nõnda vähene huvi üllatav.

PRIA asepeadirektori Ahti Bleive hinnangul võib nii väike taotluste hulk olla tingitud sellest, et eelmisel aastal saadeti taotlusvormid loomapidajatele koju. Tänavu seda ei tehta, blankette saab kas PRIA maakondlikest büroodest või koduleheküljelt internetis.

Ute- ja kitsekasvatamise toetust saavad ettevõtjad, kellel on vähemalt viis loomade registris arvel utte või kitse ja kellel ei olnud 1. septembril riiklikke maksuvõlgu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing