Tartu hokimeeskond rajab Annelinna jäähalli

20. september 2001, 11:37

Eesti meistrivõistluste tipus püsiv Tartu jäähokiklubi Välk 494 ehitab järgmise aasta lõpuks Tartusse Annelinna jäähalli, ütles jäähalli projektijuht Arnold Lõhmus.

Lõhmuse andmeil läheb soomlaste projekteeritud jäähall maksma 26-35 miljonit krooni.

?Hind sõltub juurdeehitusest, kuhu on planeeritud jõusaal ja võimlemissaal,? täpsustas Lõhmus. Spordirajatis finantseeritakse erakapitalist.

Lõhmuse sõnul on Välk 494 kavandanud Tartusse jäähalli juba mitu aastat. ?Mujal maailmas on jäähokimeeskondadel ikka oma koduhall,? rääkis Lõhmus.

Praegu käivad Tartu hokimehed trenni tegemas Tallinnas Jeti jäähallis ja Ida-Virumaal. Välk 494 on ülemöödunudaastane Eesti meister, mullu jäädi teiseks.

Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahvena sõnu näevad nad jäähalli asukohana Ihaste tee ja Anne kanali vahelist krunti. Selle aasta lõpuks peaks valmis saama Annelinnas Kalda tee 25 hektari suuruse piirkonna detailplaneering.

Arnold Lõhmuse kinnitusel saavad jäähalli kasutada kõik huvilised. ?Jäähall on planeeritud Annelinna, et sealses magalas elavatel lastel oleks õhtuti võimalik uisutamas käia,? lisas Lõhmus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing