Poliitikud spekuleerivad Mõisa minekust Eesti Raudtee nõukokku

21. september 2001, 08:05

Poliitikud on veendunud, et kaua vaikinud Jüri Mõisale on peaminister Mart Laar pakkunud Eesti Raudtee nõukogu liikme kohta ja eeskätt valmistas seda ette Mõisa parima sõbra Meelis Lao äsjane Moskva reis, kirjutab SL Õhtuleht.

'Ma võin kinnitada, et mingit sellesarnast vihjetki pole olnud,' ütleb üllatunult Eesti Raudtee nõukogu liige Aap Tänav. 'Riik on nimetanud nõukokku riigikogu liikme Tõnu Kõiva (Mõõdukas), Marek Uusküla rahandusministeeriumist ja minu, ning mingeid plaane kedagi tagasi kutsuda pole.'

Samas on Venemaa ajaleht Izvestija eile avaldanud üsna põhjaliku kommentaari Eesti Raudtee erastamise kohta, rõhutades ühelt poolt, et otsus tehti ameeriklaste kasuks. Raudtee müüdi 60 miljoni dollari eest, poolteist korda kallimalt kui asi väärt on, kirjutab Izvestija ning märgib, et veosed lähevad nüüd tariifitõstmiste tõttu Läti ja Leedu raudteelaste kätte.

Kuid peamine venelaste analüüsis on peidetud ühte väitesse: uute omanike poliitika ?okeeris vedajaid, kes toimetavad läbi Eesti transiitkaupu. Juba septembri esimestel päevadel vahetati välja Eesti Raudtee juhtkond. Veondusäris, kus on isiklikel tutvustel määrav positsioon pole nii kombeks.'

Jüri Mõis oma sidemetega eri huvigruppides polekski niisiis halb valik tundmatute riigikoguliikmete ja ministeeriumiametnike kõrvale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing