Äripäev avaldab esmaspäeval Eesti rikaste edetabeli

21. september 2001, 10:27

Esmaspäevases Äripäevas ilmub Jõukuse TOP 50 nime all Eesti rikkaimate inimeste nimekiri koos neile kuuluvate ettevõtete turuväärtustega.

Äripäev võttis 200 suurema käibega Eesti firmat, mis kõik kuuluvad ka 50 suurimat kasumit teenivate ettevõtete nimestikku. Korrutades 2000. aasta kasumi viiega ning liites summale omakapitali- raha, mille omanikud on ettevõttesse paigutanud kas aktsiakapitali või jaotamata kasumite näol- saame ligikaudse firma turuväärtuse.

Tulemus ei ole absoluutne, tegeliku hinna otsustab turg. Vähemalt börsifirmade puhul, kus on olemas võimalus võrrelda Äripäeva meetodit ja turuhinda, ei ole vahed suured. Kahjumis ettevõtete puhul püstitasime eelduse, et järgneva viie aasta jooksul suudab firma keskmiselt vähemalt nulli jõuda ning võtsime hindamise aluseks vaid omakapitali.

Turuväärtuse korrutasime läbi firma eestlastest omanike osalustega. Juhul, kui TOP 50sse kuuluvatele inimestele kuulus teadaolevalt veel mõni ettevõtte, talitasime nendega samamoodi ning liitsime firmade väärtused kokku. Saadud summale lisasime nende inimeste investeeringud Tallinna Väärtpaberibörsil, kui need ületavad miljonit krooni.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing