Reformierakond võib kutsuda üles kaasama Rahvaliitu valitsusse

24. september 2001, 08:23

Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni sõnul peaks koalitsioon arutama Rahvaliidu kaasamist neljandaks partneriks, Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ei kiirusta seda mõtet toetama, kirjutab Postimees.

Atonen ütles eile, et võimalust kaasata Rahvaliit valitsuskoalitsiooni on põhjust arutada, sest Rahvaliit sai äsja presidendivalimistel ootamatult tugeva poliitilise mandaadi.

?See on praegu küll ainult minu uitmõte,? täpsustas Atonen. ?Kuid võib-olla on just nii, et kui valitsusremonti teha, siis koos Rahvaliidu koalitsiooni kutsumisega. Kuid koalitsiooni sees on pinged kasvanud, meil on omavahel probleeme. Ehk mõjuks värskendavalt, kui tuleks juurde üks osapool oma värske pilgu ja nägemustega.?

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ütles eile õhtul, et Atonenil on vaba õigus oma mõtetega uidata. ?Mul on seda võimalust isegi raske kommenteerida, sest ega meie ei ole mingi ühemehepartei. Meil on demokraatlik, laia otsustamise ringiga erakond.?

?Las koalitsioon näeb oma vaeva ja teenib rahvast,? lisas Reilja ometi. ?Arusaadav, et see on raske koorem kanda. Aga meie ei kiirusta kuhugi, oleme konstruktiivses opositsioonis - me pole mingid põhjalaskjad ega pidurid, vaid katsume teha nii, kuidas riigile ja rahvale rohkem kasu on.?

Reiljani sõnul on ka õige, et Rahvaliit on Arnold Rüütli valimisega presidendiks pälvinud rahva usalduse. «Me pole aga mõelnud, mis sellest välja tuleb,» kinnitas ta.

?Kui Reformierakond selle ettepaneku koalitsioonile teeb, siis kahtlemata arutame seda,? ütles Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv Rahvaliidu koalitsiooni kaasamise võimaluse kohta. Ta ei soovinud eile õhtul arutleda, kui tõsiseltvõetavaks seda võimalust pidada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing