Börsiülevaade: Tallinna börs pakkus täna leevendust

24. september 2001, 14:47

Möödunud reedel saadud suurele paugule pakkus kohalik aktsiaturg täna investoritele leevendust. Mõnevõrra optimistlikumaks muutunud välisturgude kõrval läbisid turu liideraktsiad rahuliku börsipäeva jooksul keskmiselt protsendi suuruse tõusu.

Kõige rohkem erutas investoreid Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis oli alles lõppenud reedel kukkunud viimase viie ja poole kuu madalaima tasemeni.

Üle poole tehingutest ja enamus tänasest börsikäibest andnud aktsia sulgus täna 132,25 kroonil ehk protsendi jagu kõrgemal kui möödunud reedel.

Harvanähtavalt passiivne oli täna aga kauplemine Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiatega, mis sulgus 46,75 kroonil ehk 2,2% plussis.

Kuigi Tallinna börsi reglemendi muudatuse tõttu oli alates tänasest kaubeldavate aktsiate ja võlakirjade miinimumkoguseks üks väärtpaber jäi Eesti Telekomi aktsiatega tehtud tehingute päevane maht esimest korda viimase kolme kuu jooksul alla ühe miljoni kroonini.

Kuid sellest hoolimata oli päeva lõpuks Eesti Telekomi aktsiale üles riputatud 25 erinevat ostu- ja 14 müüginoteeringut. Muuhulgas ka üks selline, kus sooviti 100 krooni eest 200 Eesti Telekomi aktsita maha müüa.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia viimane tehing tehti täna 44,80 kroonil ehk 3,7% kõrgemal kui möödunud kauplemispäeval. Aktsia hinnanoteeringud sulgusid siiski mõnevõrra madalamal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing