Võru maavanem toetab välismaalastele maamüügi keelamist

25. september 2001, 08:48

Võru maavanem Mait Klaassen toetab Eesti järgmiseks presidendiks saava Arnold Rüütli soovi keelustada vähemalt kümneks aastaks pärast Euroopa Liiduga ühinemist maa müük välismaalastele, kirjutab Võrumaa Teataja.

?See on asi, kus ma temaga ühel nõul olen,? tunnistas Reformierakonda kuuluv Klaassen Võrumaa Teatajale. Tema hinnangul müüakse Eestis tihti maatükke välismaalastele naeruväärselt madala hinnaga.

?Eestlaste maaomandi säilimine on Eesti kui rahvusriigi eksistentsi vältimatu eeldus. Seetõttu tuleb analoogselt teiste ELi kandidaatriikidega vähemalt kümneks aastaks pärast ELiga ühinemist kehtestada välismaalastele põllu- ja metsamaa, aga ka piirialade maa müügi keeld,? kirjutab Rüütel oma interneti koduleheküljel.

Rüütli hinnangul saavad selle ajaga suurenevate toetustega jõukamaks muutunud põllumajandustootjad endale vajaliku maa välja osta. Praeguse vaesuse juures jääksid eestlased oma isade maast ilma kiiremini, kui seda ristirüütlid omal ajal vallutada suutsid, kõlab Rüütli seisukoht.

Ennustuste kohaselt tõuseb pärast ELiga liitumist Eestis maa hind kuni 15 korda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing