Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia ruulis täna

26. september 2001, 14:43

Tänane positiivne börsipäev Tallinnas möödus kõige rõõmsamalt Eesti Telekomi aktsiale, mis kerkis esimest korda viimase kahe ja poole nädala jooksul üle 50 krooni joone, sulgudes 51 kroonil ehk koguni 6,8% kõrgemal kui päev varem.

?Eesti Telekomi aktsia tegi täna koos samasse sektorisse kuuluvate Ida-Euroopa sõpradega ilusa ralli,? kommenteeris tänast börsipäeva Trigon Marketsi maakler Kristel Kivinurm.

Kella 14.30 oli mõõdukalt üles rühkivate Euroopa turgude kõrval kerkinud Eesti Telekomi GDR Londonis 5,7%, 8,80 dollarini. Ungari Matav oli samal ajal 5,8% ja Poola Telekomunikacja 3,2% plussis.

?Investorid vahetavad paljude sektorite aktsiaid telekomisektori aktsiate vastu välja, kuna viimatimainitud sektor on võrreldes teistega kaotanud kõige enam?, lausus Kivinum.

Tänase väga aktiivse börsipäeva jooksul tunti eilsega sarnast suuremat huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu, mis sulgus ligi veerandsaja mln suuruse käibe juures 135,25 kroonil ehk poolteist protsenti kõrgemal kui eile.

Kivinurme sõnul on Hansapank tänu Eesti ja Baltikumi headele makronäitajatele teiste pangandussektori ettevõtete kõrval kõrgelt hinnatud. Lisaks sellele lisab aktsiale atraktiivsust see, et panga laenukvaliteet on hea ning ettevõttel on korralik jaevõrk.

Samas ei jätnud ta hoiatamata, et makromajanduse muutumise korral on pangandussektor küllaltki tundlik.

Suurema ostuhuvi elas täna läbi ka Merko <GR#EE.MERKO> aktsia, mis sulgus 38,70 kroonil ehk 7,2% kõrgemal viimasest sulgemistasemest.
Suur osa protsentuaalsest tõusust langes aga selle arvele, et seekord sulgus aktsia erinevalt eelmisest korrast müügiäärel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing