Fondijuhid soetavad sularahavaru

26. september 2001, 11:05

Ühendriikide investeerimisfondide fondijuhid on alates terrorirünnakust suurendanud märkimisväärselt oma sularahapositsioone, juhuks kui investorid otsustavad oma osakutest loobuda, kirjutab Financial Times.

Fondijuhid ja analüütikud on soovitanud aktsiaid müüa, vaatamata sellele, et senised märgid ei näita suurt fondiosakute müügi buumi.

Sularaha osakaalu suhtelist suurenemist põhjustab ka aktsiahindade langusest tingitud aktsiaportfelli väärtuse kahanemine.

Investeerimisfondid on olnud Ühendriikide majapidamiste säästmise selgroog, ligi pooled neist on fondidesse raha paigutanud.
Kõige rohkem kardavad investeerimisfondid fondiosakute järsu müügilaine teket, mis oleks turgude jaoks katastroof.

Mõned fondijuhid viitasid sellisele võimalusele juba varem ja kinnitavad, et paaniline fondiosakute müügi oht on 11.septembri terrorirünnakute tõttu oluliselt suurenenud, mistõttu on vajalik ka suurem sularaha osakaal.

Juulikuus (kõige värskemad andmed), moodustas sularaha osakaal fondides keskmiselt 5,6%. Juba juulikuus oli sularaha osakaal võrreldes eelmise aasta sama ajaga suurenenud, sest aktsiahindade langus oli fondijuhid muutnud ebakindlamaks. Eelmisel aastal moodustas sularaha fondides 5%.

Waddell Reedi investeerimisjuht Hank Hermann lausus, et sularahas on umbes 13% hallatavate investeerimisfondide ja personaalportfellide varast ning pärast terrorirünnakut on sularaha osakaal suurenenud 2?3%.

US Trusti varahaldusega tegeleva Campbell Cowperthwaiti tegevjuht Liz Ann Sonders sõnas, et on juhtumeid, kus mõned keskmise suurusega ja suured invteseerimisfondid on suurendanud oma sularaha osakaalu 20 protsendini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing