Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Äriplaan 2002: turism sõltub ümbritsevate riikide majandusest

26. september 2001, 17:12

Eesti mainekampaaniat nõustav hotelliärimees Tarmo Sumberg prognoosib turismivaldkonnale järgmisel aastal 3-5% kasvu, Eesti tuntuse mõju järgmisel aastal turismile veel oluliselt ei avaldu.

Sumbergi sõnul Eestisse saabujate kasv stabiliseerub. Soome ühepäevareisijate arv väheneb, sest Eesti hinnatase hakkab Soomega ühtlustuma. Kruiisilaevade reisijate arv väheneb USA sündmustest tulenevalt.

Leiab aset majutuspikkuse mõningane kasv, ent probleemiks on sesoonsuse mõju: suvel on hotellikohti puudu.

Jätkub Soome turu oluline mõju. Teised tähtsamad turud on naaberriigid ja suured riigid, neist sellised, kellega on hea ühendus.

Euroopas prognoositakse SKP kasvuks kuni 3%. Turism sõltub meid ümbritsevate rikaste riikide majandusest.

Enamikes riikides on turism lokaalne äri - klientideks on oma riigi kodanikud, nt üle 90% USA hotellituru käibest annavad kohalikud. Eesti puhul ei saa see kunagi nii olema.

Külastajate hulgas on Sumbergi sõnul kasvavaks segmendiks vanemad inimesed, kes on rikkamad ja haritumad. Kasvab ka üksikute inimeste osakaal, kelle käitumisharjumused on teistsugused. Rohkem on ka osalise tööajaga töötavaid inimesi ja iseendale töö andjaid.

Reisides väärtustatakse aega.

Oluliseks hakatakse pidama planeerimisprotsessi sõbralikkust - soovitakse küsimustele vastust kohe. Vahendajate tähtsus väheneb. Suureneb nõudlus personaalse teeninduse järele.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing