Eesti Energia sotsiaalelektri programm toetab vaeseid 15 mln krooniga

27. september 2001, 08:55

EE nõukogu kinnitas eile toimunud koosolekul ettevõtte juhatuse poolt välja pakutud sotsiaalelektri programmi mahus 15 miljonit krooni. Programmi eesmärgiks on leevendada elektrihinna tõusu mõju sotsiaalselt tundlikele elanikerühmadele, teatas Eesti Energia.

Vastavalt UNDP raportile 'Vaesuse leevendamisest Eestis' on Eestis praegu kõige raskemas olukorras üksikvanemad ühe või enama lapsega, paljulapselised pered, kus üks või mõlemad vanemad on töötud, üksikpensionärid ning puuete või kroonilise haigusega inimesed. Need elanikerühmad on ka abiprogrammi sihtrühmaks. Nõukogu otsustas, et programmi kestvuseks on vähemalt 3 aastata ja programmi mahuks sel perioodil on 15 miljonit krooni.

Sotsiaalelektri programm käivitub 1. aprillist 2002 ja see koosneb kahest meetmest-sotsiaalelektrist ja kahjufondist. Programmi täpsed rakendamise põhimõtted selguvad lähikuudel koostöös sotsiaalministeeriumi ja kohalike omavalitsuste esindajatega.

Samas keeldus EE abi andmast Fortum Läänemaale. EE nõukogu arutas võimalikku EE poolset abi Fortum Läänemaa ASile. Nõukogu otsustas, et Fortum Läänemaa ASi taotlus abi saamiseks mahus 12,28 miljonit krooni ei vasta muuhulgas Vabariigi Valitsuse poolt Eesti Energiale tehtud ettepanekule. Fortum Läänemaa AS soovis oma abiettepanekus lisaks oma Läänemaa võrgupiirkonna elektritarbijatele saada toetust ka Viimsi võrgupiirkonna tarbijatele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing