Tartu hakkab jagama kolme liiki aumärke

27. september 2001, 08:26

Tartu linnavalitsus kiitis heaks idee, mille kohaselt linn hakkab teenekaid isikuid edaspidi tunnustama medalite või linnavolikogu teenetetähtedega, kirjutab Tartu Postimees.

Seni tunnustas Tartu linnavalitsus teenekaid inimesi vaid aukodaniku tiitliga, uue korra kehtestamisel antaks koos aukodaniku tiitliga ka Tartu Suur Teenetetäht. Klass madalama tunnustuse avaldamiseks on Tartu Teenetetäht. Mõlema andmise otsustaks linnavolikogu.

Linnavalitsus hakkaks silmapaistvate saavutuste eest andma Tartu medalit.

Kõigi kolme aumärgi kujunduse tellis linnavalitsus heraldik Priit Herodeselt. Autor märkis, et püüdis rõhutada Tartu vaimsust ja akadeemilisust.

Aumärkide siidmuareest paelad on violetsed - see on juurdunud hariduse ja harituse värvina. Hõbedase triibu kasutamine tuleneb Tartu hõbedase ja punase vapi värvidest, lisaks on hõbe autori kinnitusel ka puhtuse ja vaimsuse sümbol.

Teenetetähe idee on laenatud Tartu vapilt, kus on kujutatud kuusnurkset Maarja tähte.

Tartu linnasekretär Jüri Mölder pidas tõenäoliseks, et esimesed teenetemärgid antakse välja juba vabariigi aastapäeval.

Teenetetähe ja aukodaniku kandidaatide esitamise kuulutab linnavalitsuse uue korra kohaselt välja igal aastal 1. detsembriks. Eraldi on märgitud, et aukodanikuks võib aastas nimetada kuni kolm inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing