Pärnu elamuhaldusfirma Ranna Elamu läks pankrotti

27. september 2001, 09:11

Möödunud nädala lõpus kuulutas kohus püsiva maksejõuetuse tõttu välja Pärnu kolme suure elamuhaldusfirma hulka kuulunud Ranna Elamu pankroti, kirjutab Pärnu Postimees.

Pankrotiavalduse esitas soojatootja Pärnu Soojus, mis on 5,2 miljoni krooniga Ranna Elamu suurim võlausaldaja. Kokku on Ranna Elamul bilansi järgi võlgu 5,7 miljonit krooni.

Pärnu Soojuse järel on suurimad võlausaldajad Pärnu Vesi, Pärnu Kommunaal ja Eesti Energia. Praegu on Ranna Elamul 15 teadaolevat võlausaldajat.

Pankrotihaldur Raul Obergi andmeil on Ranna Elamul vara ligikaudu 4,7 miljonit krooni, sellest 4,1 miljonit on korteriühistute ja üksiktarbijate maksmata sooja- ja veearved ning haldustasud. Esemelise vara moodustavad peamiselt kontoriseadmed, mille väärtus bilansi järgi on ligi 140 000 krooni.

Obergi hinnangul on lootust saada maksmata soojaarvetest tagasi ligikaudu pool ja esemelise vara müügist 50 000 - 100 000 krooni.

Pärnu Soojuse juhataja Hillar Nuut ütles, et Ranna Elamu ei jäänud õnneks võlgu maksuametile ega muudele riigiasutustele, mille võlanõuded rahuldatakse esmajärjekorras.

See toob Pärnu Soojuse võlausaldajate pingereas Ranna Elamu 18 töötaja järel teisele kohale ja seetõttu suureneb võimalus pankrotipesast rohkem raha tagasi saada.

Ranna Elamu võlausaldajate esimene koosolek, kus nad oma nõudmisi kaitsevad, toimub 10. oktoobril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing