Viljandi maavanem kaebas Mõisaküla volikogu kohtusse

02. oktoober 2001, 08:54

Viljandi maavanem kaebas kohtusse Mõisaküla linnavolikogu, kes ei taasta endise linnaametniku volitusi volikogu liikmena, kirjutab Sakala.

Viimastel kohalikel valimistel kogus kohalik linnasekretär, 59aastane Helle-Liis Männik 26 häält ja pääses volikokku. Ta jätkas samal ajal tööd linnaametnikuna ja seetõttu peatusid seaduse järgi tema volitused.

Tänavu mais loobus Männik tervislikel põhjustel linnasekretäri ametist ja soovis volikogus tööle asuda. Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele viidates jättis volikogu aga tema soovi rahuldamata.

Maavanem Helir-Valdor Seedri sõnul rikub see volikogu otsus avalikku huvi, sest Männik osutus valituks ja teised volinikud ei saa eirata Mõisaküla elanike tehtud otsust. 'Volikogu toimis ebaseaduslikult,' leidis Seeder.

Juristina töötanud Helle-Liis Männiku arvates polnud volikogul põhjust tema naasmist hääletusele panna. 'Mai alguses volituste peatumise põhjus kadus ja volikogul oleks tulnud seda lihtsalt nentida,' lausus ta.

Männik kirjutab oma volituste taastamata jätmise volikogu võimuliidu kartuste arvele.

Praegu on Mõisaküla üheksaliikmelises volikogus võimul viieliikmeline koalitsioon. 'Mina läheksin ühe volikogu esimeest ja linnapead toetava inimese asemele ning olen mõista andnud, et kavatsen otsuseid langetada oma äranägemise järgi,' selgitas Männik. Ta ei välistanud võimalust, et tema saadikuõiguste taastamine võib väikelinnas tähendada linnapea ja volikogu esimehe vahetumist.

Viljandi maavanem soovis 16. juunil, et volikogu viiks oma otsuse seadusega kooskõlla. Juuli lõpus kogunenud volikogu liikmed ei võtnud seda arvesse. Seejärel pöördus maavanem kohtusse, kus ta taotleb Mõisaküla volikogu otsuse tühistamist. Tartu halduskohus koguneb asja arutama 17. oktoobril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing