Fortum ennustab elektri hinna ühtlustumist tuleva aasta juulis

02. oktoober 2001, 09:06

Fortum Eesti elektrivõrkude divisjoni juhataja Are Veski ennustab, et üheksa kuu pärast ühtlustub Eesti Energia ja Fortumi klientide elektrihind, kirjutab Lääne Elu.

Tõenäoliselt tõuseb elektri hind Fortumi klientidel Läänemaal ja Viimsis tuleva aasta 1. juulil, siis lõpeb Fortumi ja Eesti Energia vaheline elektri hulgihinna leping.

Veski ütles eile, et esialgsel hinnangul erineb mõlema firma elektrihind pärast Eesti Energia hinnatõusu 1. aprillil ja Fortumi hinnatõusu 1. juulil vaid 2-3 senti. 'Praeguse prognoosi järgi on eelolev hinnaerinevus marginaalne,' ütles ta.

Veski sõnul kallines elekter Fortumi klientidel seetõttu, et firma arendas oma võrku kiiremini kui Eesti Energia.

'Tõele näkku vaadates ei vasta jutt sotsiaalsest katastroofist tõele. Selle raha eest, mida inimesed ja firmad Fortumile maksvad, saavad nad ka natuke rohkem,' ütles ta.

Veski hinnangul tõuseb hulgihind Fortumil juulis 10-13 senti: 'Ilmselt peame läbirääkimisel Eesti Energiaga olema karmimad kui varem.'

Praegu maksavad Fortumi kliendid elektri eest keskmiselt viiendiku võrra rohkem kui Eesti Energia kliendid.

1. aprillist 2002 tõuseb elektri hind Eesti Energia klientidel keskmiselt 30%. Aprillist kuni juuni lõpuni 2002 maksab elekter mujal Eestis rohkem kui Läänemaal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing