USA Väärtpaberijärelevalve uurib 38 ettevõttega sooritatud tehinguid

03. oktoober 2001, 09:53

USA valitsusorganid uurivad 38 ettevõtte aktsiatega kauplemist, mis võisid olla terrorirünnakule eelnenud päevadel kahtlaste tehingute objektiks, kirjutab Wall Street Journal.

Võimud uurivad firmade aktsiate lühikeseks müümise aktiviseerumist terrorirünnakule eelnenud päevadel. Spekulatsioonid võimalike ebatavaliste tehingute kohta tuginevad osaliselt lennufirmade ja kindlustusfirmade aktsiate hinnalangusel terrorirünnakutele eelnenud nädala jooksul.

Alates 11.septembrist on suurima löögi alla langenud lennufirmade ja kindlustusfirmade aktsiad ning uurijate huvi on pälvinud mõningate lennufirmade aktsiate optsioonitehingute suurenemine terrorirünnakule eelnenud nädala jooksul.

Mõnede uurimisalused firmade nimed (lennufirmad, kindlustusfirmad ja finantsettevõtted) on ametlikult avalikustatud, kuid paljude, sealhulgas General Motorsi oma mitte ja millegipärast keeldub USA väärtpaberijärelevalve igasugustest kommentaaridest.

Ajakirjandusele on uurimisalused ettevõtted teada, sest nimekiri oli enne väärtpaberijärelevalve nõudmisel toimunud salastamist mõnda aega väljas ühe Kanada väärtpaberivahendusfirma koduleheküljel.

Senini ei ole leitud vettpidavaid tõendeid sellele kohta, et terroristid või ka teised isikud oleksid terrorirünnakust ette teades seda infot enda kasuks väärtpaberitehingutes kasutanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing