Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Ninnase tee-ehitus toob kaasa kriitikaohu

03. oktoober 2001, 08:05

Kõige suurem ?süüdlane? selles, et Tallinna tee-ehituseelarvest leiab aastani 2006 ka palju muud, kui üksnes asfaldiaukude lappimist, on abilinnapea Toivo Ninnas, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Karta on, et ka tema suunas hakkab edaspidi lendama rohkem kriitikanooli kui seni. Küsimusi hakkab tekitama kindlasti see, kas linn peab tee-ehitust takistavate kruntide ostmiseks maksma ikka nii palju. Aga kui asi kõrge hinna maksmise asemel sundvõõrandamiseni läheb, hakkavad kivid lendama vastassuunast.

Teiseks on igasugustel ehituseelarvetel kalduvus kavandatust suuremaks paisuda ? vaevalt, et Tallinnal teisiti läheb. Kolmandaks tuleb linnal loomulikult jagelemist muinsuskaitsjatega ning inimestega, kellele ei meeldi, et nende elukoha lähedalt suurem tee mööda hakkab minema.

Kokkuvõttes on see, et Tallinn tee-ehituse taas suuremalt ette võtab, igati positiivne nähtus. Kui praegu kavandatuga ühele poole saadakse, muutub liiklus Tallinna linnas mugavamaks nii autojuhtidele kui ka jalgratturitele, ka jalakäijad ei kaota paremate liikumisvõimaluste tekkides midagi.

Samas peaks linnavalitsus hakkama kiiresti ja vähemalt sama innukalt arendama ühistransporti, muidu oleme ka läbimurrete valmides varsti jälle seisus, et autod ei mahu linna ära.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing