Mart Laar: eksistentsiaalsed otsused on tehtud

04. oktoober 2001, 14:14

Eesti riik on jõudnud uude etapp, kus prioriteetide paikapanemisel ja poliitilisel planeerimisel tuleb kasutada uusi meetodeid, ütles peaminister Mart Laar täna Tartus toimuval foorumil, mis käsitleb ametniku rolli poliitika kujundamisel.

?Eksistentsiaalsed otsused on tehtud,? ütles Laar ja tõi näiteks suurerastamise lõppemise ning selle, et mitmed olulised reformid on Eestit ümber kujundanud.

?Noortes riikides kujunevad prioriteedid eksistentsiaalselt,? rääkis Laar. Laar meenutas, et 1992. aastal oli prioriteediks talv üle elada. 1994. aastal oli prioriteediks see, et Eestimaa geograafiliselt koos püsiks ning ükski piirkond referendumiga välja ei astuks. 1995. aastal oli prioriteediks erastamine.

?Oleme jõudnud uude etappi,? rõhutas Laar. ?Ametnike osa poliitilisel planeerimisel suureneb.?

Laari sõnul suudavad võimulolijad realiseerida oma prioriteete siis, kui lähtutakse kolmest põhimõttest: säästlikkusest, avatusest ja rahvuslusest.

?Tänapäeva maailmas pole võimalik hallata riiki, mis pole avatud,? ütles Laar. ?Rahvusluse puhul peame suutma langetada otsuseid, mis on riigile olulised pikemas perspektiivis.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing