Minister Hololei püüab uut välisraha voogu

05. oktoober 2001, 08:30

Majandusministriametisse astumiseks eile nõusoleku andnud Mõõdukas Henrik Hololei (31) ütles intervjuus Eesti Päevalehele, et tahab muuta ministeeriumi euroopalikuks.

Miks te otsustasite majandusministri ameti vastu võtta?

Põhiliseks argumendiks sai tunnustus tehtud tööle ja uus väljakutse, mida ministrikoht annab. Olen suhteliselt veendunud, et minu kogemused eurointegratsiooni vallas tulevad siin kasuks. Tahan teha tööd põhilise eesmärgi nimel ? muuta majandusministeerium normaalseks euroopalikuks ministeeriumiks.

Kas praegu ministeerium seda pole?

Ma arvan, et selle nimel tuleb päris tükk tööd teha

Mis on teie eesmärgid ministeeriumis peale selle euroopalikumaks muutmise?

Kriitiliselt tuleb üle vaadata ministeeriumi praegused funktsioonid. Väga palju on räägitud majandus- ning teede- ja sideministeeriumi ühendamisest. Ma olen seda meelt, et see ei saa olla asi, mida aetakse dekoratiivsel tasandil. Ma tahaks saada süvaanalüüsi, mis on ühendamise positiivsed ja negatiivsed küljed ning mida täpselt see endaga kaasa toob.

Mida kavatsete ette võtta turujärelevalve tõhustamiseks, sest just siin on majandusministeeriumil oluline roll?

Äärmiselt oluline, kuna see on teatud signaal investoritele ja see on see, mis peab tagama ettevõtjatele võrdse kohtlemise turul. On äärmiselt oluline, et kõik institutsioonid, kes tegelevad seaduste reaalse rakendamisega, teeksid oma tööd hästi. Just järelevalve tagab õigusriigi toimimise ja usaldusväärse majanduskeskkonna. Loomulikult on erinevate turujärelevalve asutuste tugevdamine üks neid küismusi, millesse ma tahan tõsiselt süüvida.

Kui tõsiselt suhtute majandusministeeriumi rolli välisinvesteeringute Eestisse meelitamisel?

Väga oluline küsimus. Me oleme täna jõudnud Eestis situatsiooni, kus erastamine on lõppenud ja tulevikus Eestisse tulevad investeeringud on väga suures sõltuvuses sellest, millise pildi me endast maailmale maalime. Ma arvan, et meie tänane maine on rahvusvaheliselt väga hea, aga seda annab oluliselt parandada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing