Maa-amet hindab maa ümber

10. oktoober 2001, 08:03

Palju kõneainet tekitanud maatükkide ümberhindamine on pannud maa-ameti valdade ja maaomanike surve alla, mistõttu amet lubab esialgseid hindamistulemusi korrigeerida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mitmed merepiiriga vallad süüdistavad maa-ametit ebapädevuses, kuna ameti poolt läbi viidud maatükkide hindamine on valdade hinnangul tehtud lohakalt. Samuti leiavad vallad, et maa-ameti poolt kehtestatud rannaäärsete maatükkide hinnad ei vasta tegelikkusele.

Harjumaal Loksa vallas on rannaäärse maa ruutmeetri hinnaks kehtestatud maa-ameti poolt umbes 50 krooni. ?Siin tulevad tegelikult kohe välja massihindamise puudujäägid. Meil on ranna ääres ka täielikult mudaga täidetud roostikku. Taolise maa ruutmeetrihind ei saa kuidagi olla 50 krooni ? seda ei tahaks keegi ka niisama,? märkis Loksa vallavanem Madis Praks.

Praks ütles, et ebaõiglasest maa ümberhindamisest tuleneva maamaksu tõusu tõttu hakkab Loksa vallas toimuma rannarahva küüditamise varjatud variant, kuna maa hind on tõusnud 1996. aastal läbi viidud hindamisega võrreldes 10-36 korda.

Maa-ameti korralise hindamise projektijuht Aivar Tomson ütles, et tagasiside hindamistulemuste osas on olnud peamiselt neutraalne ning positiivne. ?Negatiivne tagasiside pärineb reeglina just rannaaladel asuvatest kohalikest omavalitsustest.?

Tomsoni sõnul on enam kui tõenäoline, et iga piirkonna väärtustasemete ja tsoonipiiride osas saab olema korrektuure. Suurimad muudatused ootavad tõenäoliselt põhjaranniku Harjumaa osa ning Saaremaa kohalikke omavalitsusi, kust rahulolematus maa väärtuse tõusu osas on olnud kõige aktiivsem.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing