Eesti Araabia Selts ehitab Tallinna maja

10. oktoober 2001, 08:07

Tartus paar aastat tagasi asutatud Eesti Araabia Selts tahab ehitada Tallinna araabia maja, mis peaks tulevikus täitma kultuuri- ja infokeskuse rolli, kirjutab Postimees.

Eesti Araabia Seltsi (EArS) juhatuse esimehe Toomas Väli sõnul leiduks araabia maja katuse all tegevust kõigile araabia-sõpradele. ?Kavandatava maja vastu tunnevad huvi nii araabiamaade kui ka Eesti ettevõtjad,? rääkis Väli. ?Loodame, et araabia investorid panevad projektile õla alla.?

EArSi juhatuse liige Urmas Asi ütles, et kultuurikeskuseks kavandatavas majas võiks olla infokeskus, keeleklassid, araabia köögiga toitlustuskoht ning külalistetoad.

?Nii mõnedki araabia ärimehed on jätnud Eestisse tulemata, sest meil pole võõrastemaja, kus nad saaksid läbi viia oma usurituaale,? ütles ta. ?Meie eesmärgid on laiaulatuslikud, kuid seni on mitmed mahukad projektid ühel või teisel põhjusel viibinud.?

Väli sõnul on EArS pidanud läbirääkimisi nii riigikogu kui ka valitsusega, samuti araabia riikide suursaadikutega. ?Oleme korraldanud rea seminare, et inimesi araabia küsimustes valgustada,? ütles Väli. EArSi eesmärkide hulka kuulub muu hulgas araabia riikidega kultuuriliste, poliitiliste ning majanduslike sidemete loomine.

Palestiina lippu kujutavat märki revääril kandev EArSi juhatuse liige Andres Piir ütles, et kõige paremini on koostöö sujunud Palestiina omavalitsuse delegatsiooniga. Väli nimetas ka Marokot, Saudi Araabiat, Tuneesiat ning Liibüat.

Esmakordselt Eesti ja kogu Baltikumi ajaloos kutsus EArS Eestisse Iraagi delegatsiooni. Eesti majandusdelegatsiooni vastukülaskäigu muutis võimatuks 11. septembri terrorirünnak Ameerikas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing