Presidendi kantselei taunib Päevalehe tänast esikaanelugu

11. oktoober 2001, 11:56

Presidendi kantselei peab vajalikuks esitada selgitused 11. oktoobri Eesti Päevalehe esiküljel ilmunud artikli suhtes:

Vabariigi President ei 'tungi vargsi välispoliitikat korraldama', vaid vastavalt Põhiseadusele on Vabariigi President riigipea, kes esindab Eestit välissuhtluses. Vabariigi Presidendi märksõnadeks presidendi töö korraldamiseks on avatus ja dialoog. Selleks on Vabariigi Presidendil kavas akadeemilise nõukogu juurde moodustada komisjone ja ekspertrühmi, mis käsitleksid olulisemaid riigi ja rahva ees seisvaid probleeme.

Kahetsusväärne on, et spekuleeritakse võimalike isikute nimedega, asetades neid piinlikku olukorda. Ei Vabariigi President ega tema kantselei pole teinud ühelegi isikule ettepanekut viidatud töörühmade töös osalemiseks.

Vabariigi President tutvub erinevate riigiinstitutsioonide tööga ja langetab seejärel otsused, millest teavitatakse avalikkust. Vabariigi President on kohtunud peaminister Mart Laari, Eesti panga presidendi Vahur Krafti ja Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Sõrg"iga ning välisminister Toomas Henrik Ilvesega. Järgnevate päevade jooksul on Vabariigi Presidendil kavas vestelda veel ülejäänud põhiseaduslike institutsioonide ja teiste olulisemate organisatsioonide esindajatega.

Vabariigi Presidendi Kantselei tänab Eesti ajakirjandust soovi eest võimalikult ulatuslikult kajastada Vabariigi Presidendi Arnold Rüütli esimesi tööpäevi. Presidendi kantselei on lahkelt nõus abistama kõiki ajakirjanikke tõese teabe hankimisel Vabariigi Presidendi edasisest tegevusest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing