Hansapank pakub magistrilaenu senisest soodsamalt

Inno Tähismaa 12. oktoober 2001, 12:14

Alates 15. oktoobrist saavad välismaal asuvate kõrgkoolide magistriõppesse õppima minevad noored taas taotleda Hansapangast magistrilaenu, mille intressimäär on nüüd kõigi aegade madalaim.

Magistrilaenu intressimäära langemine 6,5%-le on seotud üldise intressitaseme alanemisega, intressimäär kujuneb 6 kuu Euriborist + 3%. Veel tänavu kevadel oli intressimäär enam kui protsendi võrra kõrgem.

Hansapanga väliskoolituse spetsialisti Piret Luki sõnul on magistrilaen soodne võimalus oma õppekulude katmiseks. ?Magistrilaenu on juba saanud 17 inimest, mida võib pidada heaks tulemuseks, kuivõrd laenu saavad taotleda vaid välismaale magistriõppesse õppima asujad,? lausus Lukk. Hansapank pakub magistrilaenu kaks korda aastas, toode tuli turule möödunud aastal.

Taotlusi magistrilaenu võtmiseks saab esitada kuni 2. novembrini, esialgse vastuse laenu saamise kohta annab pank 21. novembriks. Et magistrilaenu fond on piiratud, teeb taotluse esitajate vahel kõigepealt valiku komisjon, mis koosneb Hansapanga personalitöötajatest ja tippjuhtidest ning Euroopa Liidu haridus- ja teadusprogrammide Eesti sihtasutuse Archimedes programmi ENIC/NARIC esindajast. Valiku tegemisel arvestatakse kandidaatide eelnevat õppeedukust, tulevikunägemust, edasiõppimiseks valitud kooli mainet ning muude finantseerimisallikate olemasolu.

Magistrilaenu maksimumsumma on 32 000 eurot ehk ligi 500 000 krooni ühe laenutaotleja kohta ning tähtaeg kuni 15 aastat.

Laenu tagasimaksmine algab pärast õpingute lõppemist. Intressi hakkab pank arvestama laenu väljastamise päevast, kuid tasuda tuleb see samuti alles pärast õpingute lõppemist. Laenu taotlemiseks on vajalik omafinantseerimise määr vähemalt 20 protsendi ulatuses õppekuludest. Kui laenu tagatiseks olev hüpoteek või pant ehitisele tagab kogu laenusumma, siis omafinantseerimist olema ei pea.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing