Tallinn keeldub korravalves abistavaid mehi toetamast

12. oktoober 2001, 08:09

Tallinna korrakaitses seni aktiivselt osalenud abipolitseinikud ja kaitseliitlased lõpetasid septembris politseitöös osalemise, sest Tallinna linnavalitsus pole nõus vabatahtlikele patrullijatele nende kulutusi hüvitama, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Teeme korrakaitsetööd tasuta, kuid pole nõus sellele ise peale maksma,? ütles abipolitseinikust kaitseliitlane, tehnikaülikooli tudeng Heikki Kirotar. ?Aktiivsemad mehed kulutavad kuus korrakaitsele kuni 1000 krooni.?

Kirotari sõnul peavad abipolitseinikud oma taskust kinni maksma kulutused sidele, transpordile, bensiinile, varustusele ja toidule, kuigi linn on endale lepinguga võtnud kohustuse need kulud ise katta.

Kirotari kinnitusel on ligi 35 abipolitseinikku-kaitseliitlast seetõttu tänavatel patrullimisest loobunud ning tööd jätkavad vaid 5-6 vanemat meest.

1999. aasta jaanuaris sõlmisid Tallinna linnavalitsus, Kaitseliidu Tallinna malev ja Tallinna politseiprefektuur pealinna korrakaitse tugevdamiseks kolmepoolse koostöölepingu.

Kirotari sõnul on Kaitseliit ja politsei lepingust täpselt kinni pidanud, kuid linn pole kohustusi täitnud.

Tallinna linnavalitsuse konsultant Peeter Eerik Ots ütles Eesti Päevalehele, et linn ei saa kõnealust lepingut täita, kuna see on väga üldsõnaline ja laialivalguv.

Otsa sõnul peab välja töötama kindla süsteemi, kuidas linn saaks kontrollida abipolitseinikele tehtud kulutuste õigsust.

?Me ei saa niimoodi raha maksta, et meile tuuakse suvalised bensiiniarved ja öeldakse, et makske need kinni,? lausus Ots. ?Kust meie teame, et seda bensiini just patrullimiseks kulutati.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing