Erimeelsusi siluv võimuliit lubab valimisteni koos olla

16. oktoober 2001, 08:05

Kolmikliit loob erimeelsusi lahendava nõukogu ning lubab koos püsida poolteise aasta pärast toimuvate korraliste valimisteni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Need, kes lootsid, et tuleb koalitsioonisisene verine arveteõiendamine, pidid pettuma,? ütles Isamaaliidu esimees, peaminister Mart Laar eile pärast koalitsiooninõukogu istungit. Valitsusjuht teatas, et kolmikliit püsib koos vähemalt järgmiste korraliste valimisteni.

Erimeelsuste lahendamise komisjonis saab iga võimuliidu riigikogu fraktsioon kaks kohta. Komisjoni ülesandeks on töötada läbi erimeelsused.

Reformierakonnast kuuluvad töörühma erakonna aseesimees Meelis Atonen ja fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

Ligi tunnistas, et enne valimisi hoiavad partnerid teineteisel silma peal, teades, et siis kipub olukord teravaks minema. ?Selles oldi ühel meelel, et kaklemine tuleb kõigile kahjuks,? ütles Ligi. ?Samas teavad ju kõik, et valimistele ei minda ühise parteina, seega toimub eristumine paratamatult.?

Reformierakond esitas ühe nõudena partneritele, et ükski minister sooloprojektiga üles ei astu. ?Vaidlesime ja lõpuks jäi peale mõte, et kõik, mis teeme, teeme koos, mitte kellegi vastu,? lausus Ligi.

Eesti Päevalehe andemetel on sooloesinejate all eelkõige silmas peetud siseminister Tarmo Loodust ning sotsiaalminister Eiki Nestorit.

Koalitsiooninõukogu esimees, mõõdukas Andres Tarand ütles ajakirjanikele, et omavahelised lahkhelid on tekkinud suhtlemisprobleemidest. Tema sõnul ei ole erimeelsuste lahendamiseks tarvis koalitsioonilepingut muuta või täiendada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing