Börsiülevaade: Eesti Telekom jätkas tulemuste eel langust

16. oktoober 2001, 14:49

Tänane päev sarnases küllaltki selle nädala esimese börsipäevaga. Enam vähem stabiilse kauplemispäeva jooksul oli kindel suund vaid Eesti Telekomi aktsial, mis jätkas kolmanda kvartali tulemuste ootuses allapoole veeremist.

Endas uut jõudu näidanud Euroopa tehnoloogiasektori kõrval oli Eesti Telekomi üks väheseid peskupoisse, odavnedes täna järjekordsed 3% ning taandudes 55 kroonini.
Viimati peatus aktsia sellest tasemest madalamal paar nädalat tagasi 3. oktoobril.

Ka Londonis koges Eesti Telekomi GDR päevaga 3% suurust langust, kuid seda arvatavasti tänu korrigeerumisele Tallinna hindadega, sest telekomiaktsia hoiutäht läks langusele alles pärast Eesti Telekomi ärakukkumist.

Eesti Telekomi aktsia tänaseks madalamaks punktiks jäi kella 11 paiku registreeritud 54 krooni, mil aktsiat tabas 5 minuti jooksul umbes 15000 aktsia suurune müügisurve.

Mõningal määral võis aktsia languse taga olla ettevõte kohta tehtud kolmanda kvartali prognoosid, mis ennustavad kolmandas kvartalis aktsia kohta kasumiks umbes 1,55 krooni aktsia kohta, mis on võrreldes eelmise aasta 2,40 kroonise kasumiga üle kolmandiku võrra vähem.

Eesti Telekomi kõrge rentaablus võib kokku kuivamist jätkata, mis mõjub halvasti eelkõige ettevõte heale dividendipoliitikale, mille tõttu aktsia praegu paljude aktsiaportfelli kuulub. Kahanev kasum tõstab oluliselt ka ettevõte P/E (hinna/tulu) suhet, mis praegu püsib veel seitsme juures.

Ühispanga maakler Märt Helmja tõdes uudisteagentuurile Reuters, et kuigi aktsia hinnas on näha stabiliseerumist võib majandustulemuste peale veel aktsia tõenäoliselt veel langeda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing