Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kümne aasta pärast tuleb maksta sigarettide eest poole rohkem

17. oktoober 2001, 08:22

Suitsetajad, kes korvavad sigarettide hinna tõusu praegu odavamaid marke eelistades, peavad kümne aasta pärast maksma paki sigarettide eest siiski vähemalt poole kõrgemat hinda, kirjutab Postimees.

Tubakafirmade tellitud uuringud näitavad, et viimase paari aastaga on hinnatundlikud tarbijad nihkunud sigarettide kallinedes aina enam odavamate markide ostjate hulka.

Sigaretid, mille hind ei ulatu üle 11-12,50 krooni, hõlmavad jaemüügiturust neljandiku. Kõige enam ostetava margitoote LM kõrvale on kerkinud augusti andmetel odavamatest markidest näiteks Bond ja Wall Street.

Et sigarettide hinnad tõusevad lähema kümne aasta jooksul hinnanguliselt poole võrra, on mitmed tubakatootjad asunudki panustama rohkem madalama hinnaklassi sigarettide turuosa suurendamisele.

Müügitulemusi parandanud Trend võlgneb näiteks edu just mõni aeg tagasi alla lastud hinnale. Paremini on hakanud minema ka eestimaalastele minevikust tuttavatel markidel Rumba, Extra ja Leek. Neist viimase turuosa ulatub jaemüügiturul üle 9 protsendi.

Tulevikus peavad arvestama suurema väljaminekuga siiski ka need suitsetajad, kes praegu leiavad väljaminekutele leevendust odavaid sigarette ostes, sest lähema kümne aasta jooksul tuleb Eestis kehtiv tubakatoodete aktsiisimäär viia järk-järgult vastavusse Euroopa Liidus kehtivaga.

Esialgsete arvutuste kohaselt tähendab see, et praegu kõige populaarsemasse hinnaklassi 14.50 kuuluvad sigaretid maksavad 2010. aastaks üle 30 krooni. Et ka Euroopas on maksumäärad muutmisel, võivad sigaretid veelgi kallineda.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing