Tallinna Väärtpaberibörs on uue väärtpaberituru seadusega rahul

17. oktoober 2001, 15:28

Tallinna Väärtpaberibörs (TVB) hindab 17. oktoobril Riigikogus vastu võetud uut väärtpaberituru seadust olulise tähtsusega õigusaktiks, mis loob Eestis väärtpaberiturule kaasaegse ja rahvusvahelistele standarditele vastava regulatiivse keskkonna.

<pilt#GertTiivas.jpg#TVB juhatuse esimees Gert Tiivas#150#215#0> 'Eesti väärtpaberiturualane seadusandlus on jõudnud Euroopa Liidu tasemele. Uus seadus koos järgmisest aastast tööle hakkava finantsinspektsiooniga võimaldab oluliselt parandada turu usaldusväärsust ja läbipaistvust,' ütles TVB juhatuse esimees Gert Tiivas.

'Kuna seadus on valminud pikaajalise töö tulemusena ning riigi, järelevalveorganite, turuosaliste ning teiste juhtivate ekspertide
konstruktiivses koostöös, on lõpptulemus kõrge kvaliteediga,' ütles Tiivas.

Seadus harmoniseerib Eesti normid Euroopa Liidu poolt kehtestatuga. Esmakordselt on seaduse tasemel reguleeritud investeerimisteenuste osutamise ja väärtpaberite arveldustega seonduv. Samuti on täpsemalt määratletud reguleeritud turu ning börsi õigused ja kohustused turu korraldamisel.

Seadus kehtestab usaldatavusnõuded mittekrediidiasutustest investeerimisühingutele, keelustab turu manipulatsiooni ning reguleerib emissioonide korraldamist. Seadus loob võimalused Eesti väärtpaberituru hõlpsamaks integreerimiseks Euroopa majandusruumiga, soodustades rahvusvaheliste investeeringute suurenemist.

Väärtpaberituru seadus, mis asendab täielikult praegu kehtiva 1993. aastal vastu võetud samanimelise seaduse, jõustub 1. jaanuarist 2002. Seaduse peab enne jõustumist välja kuulutama Vabariigi president.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing