Siberi katku bakterite loomise kahtlus Iraagil

19. oktoober 2001, 10:00

Ehkki USAs siberi katku levitavate kirjade päritolu on seni täpselt kindlaks tegemata, on järjest rohkem juhtivaid analüütikuid veendunud, et nende taga on Iraak, mille liidri Saddam Husseini huvi keemilise ja bioloogilise sõja pidamise vastu on üldtuntud, kirjutab Dagens Nyheter.

Eksperdid on kindlad, et sellise küllalt keerulise bioloogilise relva väljatöötamine nõuab suurt oskusteavet ja häid seadmeid, mis eeldab selle taga tugevat süsteemi.

Ajalehes Wall Street Journal esitab CIA endine juht James Woolsey põhjendused, miks bioterrorismi taga on Hussein ja kuidas see võib olla seotud bin Ladeniga. Woolseyl on andmeid, et üks 11. septembri lennukikaaperdajaid Muhammad Atta kohtus Iraagi agendiga Prahas ja mõni aeg varem tõenäoliselt ka Iraagi endise julgeolekuülema Faruk Hijaziga, et ühendada jõude ühise vaenlase vastu.

Agentide kohtumisele viidates usub Iraagi osalusse ka ÜRO endine relvainspektor Richard Butler.

Juhul kui Iraagi osalus bioterrorismis tõeks osutub, suureneb järsult surve president George W. Bushile, et sõda peab laienema ka Iraagile. See tähendab, et pojal tuleb lõpule viia see, mis isa George Bushil Kuveidi sõja ajal tegemata jõi ?kukutada Saddami režiim.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing