Ühispank ootab aasta keskmiseks inflatsiooniks 5,7%

22. oktoober 2001, 11:11

Ühispank prognoosib aasta viimastel kuudeks inflatsiooni aeglustumist ning tänavuse aasta keskmiseks inflatsiooni-näitajaks 5,7 protsenti.

Statistikaameti poolt täna avaldatud kolmada kvartali tarbijahinnaindeksi (THI) 6-protsendist tõusunäitajat kommenteerides ütles Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing, et number oli teada juba eelnevalt avaldatud kuutulemuste põhjal ning seetõttu uudiseks polnud.

Analüütiku sõnul võiks järgnevatel kuudel THI muutus olla väiksem, jäädes 0,2 protsendi kanti. Tänavu kolmadas kvartalis kallinesid tarbekaubad ja teenused võrreldes teise kvartaliga 0,7 protsenti.

'Ootame, et aasta lõpus jääb inflatsioon suhteliselt tagasihoidlikuks,' ütles Kunsing, viidates alla 5-protsendise kuunäitaja ootustele. 'Aaste keskmiseks näitajaks prognoosime 5,7 protsenti,' lisas ta.

Kuigi tänavu kolmandas kvartalis kallinesid toit ja mittealkohoolsed joogid keskmiselt 9,6 protsenti võrreldes mullu sama ajavahemikuga on Kunsingu sõnul alates juulist täheldada pigem hindade langust.

'Septembris olid toiduainete ja jookide hinnad juuni tasemel,' ütles analüütik. 'See näitab, et tipp toiduainete hindades on tõenäoliselt ära olnud,' märkis ta.
Kunsing lisas, et viimasel ajal pole ka enam selliseid teemasid - nagu näiteks jutt suu- ja sõrataudist -, mille abil hindasid üles lüüa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing