Raudtee omanik USAs seadusega pahuksis

24. oktoober 2001, 08:14

New Yorgi börsil noteeritud globaalne ravimifirma ICN Pharmaceuticals süüdistas Eesti Raudtee suuromanikku Edward Burkhardti USA väärtpaberiseaduse rikkumises, katses ettevõttes kontroll saavutada, et seejärel see omakasu eesmärgil edasi müüa, kirjutab Eesti Päevaleht.

Burkhardt ning veel mitu ärimeest üritasid selle aasta mais pääseda ravimifirma ICN direktorite nõukogusse, ravimifirma kahtlustas aga, et meeste sinna pürgimise põhjuseks on isiklikud huvid - tõsta kõigepealt läbi ettevõtte arenguprogrammi firma väärtust ning müüa see siis vaheltkasuga edasi. Seepärast esitas ICN selle aasta mais vastavasisulise hagi New Yorgi piirkonnakohtusse.

Lisaks süüdistas ICN Burkhardti ja teisi asjaosalisi väärinfo levitamises selle kohta, et ravimifirma juhatus ja nõukogu on hüljanud varem lubatud plaani viia läbi ettevõtte restruktureerimine. Kokkuvõttes süüdistas ICN asjaosalisi väärtpaberiseaduse rikkumises.

ICN Pharmaceuticalsi esindaja Peter Murphy ütles Eesti Päevalehele, et praeguseks on ettevõtte juhtkonna otsusega mais algatatud kohtuasi siiski peatatud.

'See oli ettevõtte juhatuse otsus, mida ma pikemalt kommenteerida ei saa,' ütles Murphy. 'See, et kohtuasi lõpetati, ei tähenda veel seda, et selles osas kõik korras oleks,' lisas ta. Murphy sõnul on Burkhardt praeguseks ka ettevõtte direktorite nõukogusse valitud.

Ka teatas farmaatsiafirma, et kuigi Burkhardti on ettevõtte direktorite nõukogu liikmekandidaadina iseloomustatud kui suurte kogemustega ja aktsionäride huvide eest seisvat ärimeest, pole tema minevik äritegevuses sugugi veatu.

Nimelt teatas ravimifirma, et 1999. aastal lasti Burkhardt lahti endaasutatud raudteefirma Wisconsin Central Transportation Corporationi (WCTC) juhi kohalt. Samas pole teada, mis oli nimetatud otsuse põhjuseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing