Võru võimuvaakum jõuab täna lõpule

25. oktoober 2001, 08:49

Kaks nädalat linnasekretäri haiguse tõttu töövõimetu olnud Võru linnavalitsus alustab tänasest taas tööd, tekkinud juriidilise segaduse kohta ootab linnapea Tõnu Jõgi hinnangut õiguskantslerilt, kirjutab Postimees.

Linnasekretär Külli Kaldvee, keda politsei 9. oktoobril üheksa tundi kinni hoidis ning kes pärast seda haigeks jäi, on lubanud täna taas tööle tulla. Linnasekretäri haiguse tõttu on Võru linnavalitsus saanud oktoobris pidada vaid ühe istungi.

Kaldvee, keda politsei kahtlustab ametialases võltsimises, oli haige juba enne politseiaktsiooni ning neelas palavikurohtu ka siis, kui tal tuli miniseelikus istuda arestikambris.

Linnapea Tõnu Jõgi ütles, et tal polnud mõtet linnasekretärile asendajat määrata, sest tema hinnangul ei luba kohaliku omavalitsuse korralduse seadus linnasekretäri asendajal linnavalitsuse määrustele ja dokumentidele alla kirjutada.

Abilinnapea Andres Kõiv kinnitas, et mingit pikaajalist pärssivat mõju linnavalitsuse istungite ärajäämine Võrule ei tekitanud. ?Sotsiaaltoetuse makstakse välja, hooldused saavad määratud,? ütles ta.

Nädala algul läks Võrust teele järelepärimine õiguskantslerile, kus Tõnu Jõgi loodab leida vastuse, kuidas sellises olukorras peaks käituma. Seni on ta nõu pidanud teiste linnapeade ja riigikogu liikmetega, saamata siiski ühest vastust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing