Valitsus pole ekspresidendi valvamist riigieelarvele lisanud

25. oktoober 2001, 08:29

Kuigi tähtaeg järgmise aasta riigieelarve paranduste esitamiseks on täna kell 12, polnud peaminister eile õhtuks otsustanud ekspresident Lennart Meri ja tema kodu valvamise ulatust ning seega polnud valitsus esitanud ka parandusettepanekut, kirjutab Postimees.

Nii rahandusministeeriumi kui ka Riigikogu rahanduskomisjoni andmetel polnud eile õhtuks laekunud ühtki eelarvemuudatuse ettepanekut, mis võimaldaks julgestuspolitseil jätkata Meri Rohuneemes asuva kodu valvamist ja ekspresidendi kaitsmist ka tuleval aastal.

Siseministeeriumi varasema arvutuse kohaselt kulub Meri maja valvava viieliikmelise meeskonna ja kahe-kolme vahetusega töötava autojuht-turvamehe ülalpidamiseks pool kuni miljon krooni aastas. Praeguses eelarveprojektis see summa ei kajastu.

Postimehe andmetel on siseministeerium varem välja öeldud summat kärpinud, kui ilmselt esitab siseminister lõplikud kalkulatsioonid valitsusele alles tuleval nädalal.

Nii siseministeeriumist kui rahandusministeeriumist kinnitati eile, et peaminister pole andnud mingit korraldust Meri valve eelarve koostamiseks ja seetõttu probleemiga ei tegeleta.

Siseministeeriumi pressiesindaja Ilona Leib ütles, et siseministeerium on julgestuspolitseile edastanud peaministri korralduse jätkata Meri maja juures valvamist endises mahus sel aastal. ?Järgmise aasta kohta korraldust ei ole,? lisas Leib.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing