Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rüütli idee NATO baaside rajamiseks leiab toetajaid

26. oktoober 2001, 08:17

President Arnold Rüütli plaani ehitada Saaremaale NATO sõjabaasid, lennuväli ning süvasadamad leidis poolehoidu riigikogu riigikaitsekomisjonis ning ka kaitseministeerium on nõus sellel teemal arutlema, kirjutab Eesti Päevaleht.

President Rüütel on avaldanud oma ideed USA Euroopa väekoondise ülemjuhataja asetäitjale kindral Carlton W. Fulfordile ning riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmetele.

Riigikaitsekomisjoni liikme, keskerakondlase Toivo Tootseni sõnul on Rüütel erinevatel kohtumistel esitlenud üksnes ideed. ?Ega Rüütel pole ka sõjanduse ekspert, kuid enne seda mõtet konsulteeris ta kindlasti asjatundjatega,? sõnas Tootsen. ?Kui NATO eksperdid leiavad, et on tegemist väärt plaaniga, siis leiavad nad ka rahastamisvõimalused. Kui lennuvälja keegi meie abilistest või liitlasmaadest ei hakka kasutama, siis meile endile pole seda ka tarvis.?

Kaitseministeeriumi avalike suhete juht Madis Mikko sõnul on president esitanud täiesti adekvaatselt Eesti julgeolekupoliitilisi pürgimusi ning konflikti kaitseministeeriumi ja Kadrioru vahel ei ole ega saagi olla.

?Meil on väga hea meel, et president Rüütel on pakkunud oma diskussioonivariante, mis on täiesti aktsepteeritavad ja me arutame neid,? ütles Mikko.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse ülem kindralmajor Ants Laaneots ütles, et tal on keeruline riigikaitse kõrgeima juhi ning otsese ülemuse väljaöeldut kommenteerida. Samadel põhjustel ei soovinud kommentaare jagada ka kaitseväe juhataja kontradmiral Tarmo Kõuts.

Eesti Päevaleht üritas eile Rüütli ja kindral Fulfordi kohtumisest väljakirjutusi saada, kuid presidendi kantselei avaliku teabe nõuete menetlemise korra kohaselt on riigipea kohtumiste üleskirjutiste väljastamine keelatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing