Tele2 ja Uninet vabastati telefoniliinide ning taksofonide paigaldamisest

30. oktoober 2001, 10:00

Sideamet vabastas OÜ Levicom Broadbandi , ja Lääne-Virumaal tegutsev sidefirma Eleks Telefoni kohustusest paigaldada igale soovijale koju või kontorisse telefon ning tänavatele taksofonid.

Selle aasta algusest on telekommunikatsiooniseaduse järgi Eesti Telefoniga konkureerivatele sidefirmadele universaalteenuse osutamise kohustuslik. Sidefirmad peavad pakkuma telefoniteenust, mis on ühesuguse hinnaga kättesaadav kõikidele tarbijatele sõltumata nende geograafilisest asukohast, interneti- ja taksofoniteenusest.

Ainuüksi taksofonide paigaldamine nõudnuks Tallinas tegutsevatelt sidefirmadelt umbes 15 miljoni krooni suurust investeeringut.

<#Sideamet=http://www.sa.ee> on praeguseks vabastanud kohustusest Unineti kuni 2004. aasta oktoobri alguseni, Tele2 ja Eleks Telefoni 2004. aasta septembrini.

Universaalteenuse kohustusest vabastamise taotluse on sidemetile tänavu esitanud ka AS Contech Media (tegevuspiirkond Harju maakond, Tartu, Pärnu, Narva, Kohtla-
Järve, Jõhvi, Kiviõli, Rakvere), AS STV Kaabeltelevisioon (tegevuspiirkond Eesti Vabariik), OÜ TRL Group (tegevuspiirkond Tallinn ja Harjumaa).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing