Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Leivi ?er: taotleme Vene Kultuurikeskuse rahastamist

Inno Tähismaa 30. oktoober 2001, 14:32

Tallinna linnavalitsuse koosseisu kuuluv venelasi esindav Eestimaa Ühendatud Rahvapartei taotleb Vene Kultuuri Keskuse rahastamist, ütles erakonna liige, abilinnapea Leivi ?er.

?er ütles, et möödunud aastal sõlmitud koalitsioonileppega oli ette nähtud Tallinnas Mere puiesteel asuva endise laevastiku ohvitseride maja, praeguse kultuurikeskuse linnale üleandmine ja remont. Kokku läheb hoone ümberehitamiseks koos Vähemusrahvuste maja nime kandva juurdeehitusega ?eri sõnul 123-124 miljonit krooni. Praeguses eelarveprojektis on sees summa 30 mln krooni, mille kohaselt hakatakse hoonet korrastama jupikaupa.

?eri sõnul pole hoones alates selle ehitamisest 1954. aastal remonti tehtud ning laed on sisse varisemas ja lühtrid ripuvad mädanenud palkide otsas. ?Sellest tuleb mitte Vene kultuurikeskus, vaid Vene Kultuuri Keskus,? ütles ?er.

?eri sõnul pole koalitsioonileppes sees punkti Laagna tee pikendamise kohta Peterburi teeni.

Möödunud aastal sõlmitud koalitsioonilepet on nimetatud ka valitsusliidu säilumise leppeks, kus Isamaaliit, Mõõdukad ja Reformierakond panid vastu Keskerakonna survele, kui kirjutasid alla leppele venelastega. See nägi lisaks Vene Kultuuri Keskuse kordategemisele ette ka Toompeal asuva kirikuhoone pikaajalist rendileandmist venemeelsele õigeusu kirikule.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing