Börsiülevaade: börsi liideraktsiaid tabas paariprotsendine langus

30. oktoober 2001, 14:58

Välisturgude hirm USA makromajandusnäitajate ja Argentina võlaprobleemide ees viis täna Euroopa turgudel kõige suuremasse langusse tehnoloogiasektori.

Tallinna börsi liideraktsiatele tähendas see laiaks kärisenud hinnanoteeringud ning keskmiselt paari protsendi suurust langust.

Kuigi aktsiate hinnanoteeringud nihutati Tallinna börsil täna laiaks, mis muutis kauplemise tegemise investorite jaoks raskemaks, kerkis kauplemisaktiivsus võrreldes möödunud päevadega tunduvalt.

Kõige enam oli aktsioonis Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis 42 tehingu käigus odavnes 1,8% ja sulgus 55,50 kroonil. Päevasiseselt käis aktsia ära koguni 54,50 kroonil ning oli ajutiselt 3,5%ses miinuses.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia kaotas täna viimase osa oma kvartalitulemuste järgsest tõusust, sulgudes 136,75 kroonil ehk 2,3% madalamal kui päev varem.
Kuigi aktsia hinnanoteeringute vahe kärises päeva lõpuks 2 kroonini ei keeranud see kinni kauplemisaktiivsust, mis ulatus aktsia kohta igati mõõduka 30 tehinguni.

Eelnevate väärtpaberitega sarnaselt läks täna ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsial, mille hinnanoteeringute vahe vajus ligi kroonini ning aktsia odavnes 3%, 48,50 kroonini.

Aasta aktiivseim börsipäev oli täna rõivatootja Klementi <GR#EE.KLM> aktsial, mis tuntava ostuhuvi käis liikus 8 tehingu käigus 1,85% ülespoole, sulgudes 5,50 kroonil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing