Põltsamaa Felix hakkab vahuveini tootma

30. oktoober 2001, 17:36

Veinitootja AS Põltsamaa Felix langetas strateegilise otsuse laiendad oma turuosa Eesti alkoholiturul ning alustab novembris kohalikul toorainel põhineva vahuveini tootmist.

Ettevõtte teatel jõuab esimene partii uudses pudelis ja keeratava korgiga toodetavat vahuveini Fest müügile juba järgmisel nädalal.

ASi Põltsamaa Felix tegevdirektor Andres Koern ütles, et vahuveini tootmise alustamine on ettevõtte strateegiline samm oma veinitööstuse arendamisel. ?Võiks öelda, et seni on veinitootmine olnud meile põhitegevuste kõrval kasumlik kõrvalharu, kuid nüüd plaanime oma osakaalu Eesti alkoholiturul suurendada,? lausus Koern.

Põltsamaa Felixi on tema sõnul arendanud oma veinitootmist teadlikult kitsa ja kvaliteetse suunitlusega ning see kontseptsioon on end igati õigustanud. ?Vahuveini lisandumine meie tootevalikusse on loogiline jätk Põltsamaa veinitööstuse arendamisel,? lisas Koern.

Põltsamaa Felixi poolmagusa vahuveini valmistamisel kasutatakse ainult Eesti toorainet. Vahuveini maitse töötasid välja Põltsamaa veinimeistrid, uue vahuveini nimi Fest on lühend ingliskeelsest nimetusest <i>First Estonian Sparkling </i>(tõlkes: esimene Eesti vahuvein). Toodet hakatakse villima uudsesse keeratava korgiga 0,75 liitrisesse pudelisse.

Ettevõtte investeering vahuveini villimisliini ning tootmise käivitamisse ulatus veidi üle 2 miljoni krooni.

Vahuveini orienteeruv müügihind kaupluses on 38-40 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing