Lisakonkursile laekus tööstustelt 17 SAPARDi taotlust

Inno Tähismaa 02. november 2001, 15:46

Täna lõppes SAPARD programmi II meetme (põllumajandus- ja kalasaaduste tootmise ning turustamise parandamise investeeringutoetus) taotluste vastuvõtt, mille käigus laekus Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) toiduainetetööstustelt uue konkursi raames 17 projekti.

Esimese konkursi raames esitasid tööstused 21 taotlust, millest neli said positiivse otsuse toetuse kogusummaga 22,4 miljonit krooni. Uue konkursi raames oli kõigil piima-, liha- ja kalatööstustel võimalus esitada taotlus SAPARDi toetuse saamiseks. Esimesel korral jäi II meetme raames 79,6 miljoni krooni suurune toetussumma välja jagamata. Täiendav taotluste vastuvõtt kestis 15. oktoobrist kuni 2. novembrini.

Täna lõppenud konkursi raames laekus 7 taotlust piimatööstustelt, 6 lihatööstustelt ja 4 kalatööstustelt. PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul esitasid taotluse uuesti peamiselt samad ettevõtted, kes said eelmisel korral negatiivse vastuse. 'Kuid oli ka paar uut ettevõtet,' ütles Kermas.

SAPARDi raames oli eelnevalt laekunud kokku 231 taotlust. Tänaseks on saanud heakskiidu 113 projekti ja broneeritud toetussumma on üle 70 miljoni krooni. 'Taotluste läbivaatamiseks on PRIA-l aega novembri lõpuni, kuid saame sellega kiiremini hakkama,' nentis Kermas. 'Esimesest satsist tulnud ja veel menetluses olevad projektid saab praegu ühe käe sõrmedel kokku lugeda, kuid järgmisel nädalal loodame ka nendele joone alla tõmmata.'

Maakondade lõikes on kõige enam jaatavaid otsuseid läinud Tartumaale (16), järgnevad Viljandi- ning Lääne-Virumaa 12 projektiga. Meetmete raames on kõige rohkem positiivseid otsuseid põllumajandustootmise investeeringutoetuse raames, 92 projekti, planeeritud investeeringuga 119 563 230 krooni, millest SAPARDi toetus moodustab 41 997 239 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing