ID-kaardiga lootus reisida aasta pärast Lätti ja Leetu

05. november 2001, 08:12

Esialgsete kokkulepete kohaselt saavad eestlased ID-kaarti kasutades juba aasta pärast reisida ka Lätti ja Leetu, kuid Euroopa Liidu riikides tuleb Eesti uute isikutunnistuste reisidokumendina tunnustamine kõne alla alles pärast Eesti liitumist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Välisministeeriumi konsulaarosakonna juhataja Märt Piiskopi sõnul peaks Läti ja Leedu ettevalmistustööd ID-kaartide väljastamiseks jõudma tulevaks sügiseks lõpule. ?Kui nad nii kaugele jõuavad, saame leppida kokku, et Balti riikides saab ID-kaardiga ka piiri ületada,? rääkis Piiskop.

Ministeeriumiametnik lisas, et ülejäänud Euroopa Liidu riikides ID-kaardiga reisimine enne liiduga liitumist Eesti kodanikele võimalikuks ei saa.

?Aga parem on kaardid juba nüüd kasutusele võtta, et hoiduda kampaania korras aktsioonidest liitumisel Euroopa Liiduga,? rääkis Piiskop. Ta lootis väga, et Eesti inimesed veebruarist nii ID-kaarte kui ka uusi passe saama hakkavad. ?Ei ole ju mõtet viimaseks jääda.?

Euroopa Liidu uue suuna alusel tunnustatakse siseriikliku isikut tõendava dokumendina tulevikus vaid üliturvalisi ID-kaarte. ?Pass jääb kasutusse vaid reisidokumendina ning tulevikus on seda vaja ainult viisat nõudvates riikides,? selgitas Piiskop.

Nii kõik Euroopa Liidu liikmed kui ka kandidaadid vahetavad lähiaastail välja reisidokumendid ning kõik hakkavad kasutama uutele turvanõuetele vastavaid ID-kaarte.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing