Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Töösturite hinnangul väheneb suurpoodides oluliselt kaubavalik

07. november 2001, 08:45

Kaubanduse ketistumine ajab lähiaastatel pankrotti hulga väikeseid hulgifirmasid ja kaupade Eestisse toojaid, mis tähendab töösturite väitel tarbijale kaubavaliku tuntavat vähenemist kaupluselettidel, kirjutab Postimees.

Öseli juhatuse esimehe Kuldar Leisi hinnangul on Eesti poodide kaubavalik võrreldes Lääne-Euroopaga praegu väga suur.

?Kaubanduse ketistumine toob endaga aga kaasa sortimendi kokkutõmbumise poelettidel ? pole enam mõtet hoida müügis seinast seina kõigi tootjate kaubavalikut,? rääkis Leis. Valiku vähenemine puudutab tema hinnangul eeskätt välismaiseid toidukaupu.

Leisi sõnul on Eesti tarbija jaoks toidukaupade valik mõne Lääne-Euroopa riigiga muljetavaldav. ?Euroopas on jõudnud konkurents nii kaugele, et ühe kaubandusketi riiulitelt leiab kahe tootemargi mahla, millel igaühel on kolm-neli maitset. Meie poes on aga korraga letil kuni sada mahlasorti,? rääkis Leis. ?Võib-olla on Eesti tarbija valik veidi väiksem eksklusiivsemate toodete osas, aga esmatarbekaupade valik ei anna küll häbeneda.?

Valio Eesti turundusdirektori Toomas Tava hinnangul ei vähenda valikut kaupluseriiulitel niivõrd hulgifirmade ja Eestisse toojate hulga vähenemine, kuivõrd jaekettide soov olla efektiivsem.

?Ketid tahavad olla efektiivsemad ja müüa seda, mis toob kasumit ? niisama mingeid tooteid prooviks riiulil soojendada pole mõtet,? rääkis ta.

Tava ei näe pisitegijatel suurte kettide kõrval Eestis tulevikku. Hulgifirmade hulka vähendavad aga ka tuleval aastal kehtima hakkavad euronõuded, mida nii mõnigi kohalik edasimüüja täita ei suuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing