Arupärimine Laarile: kuhu on jäänud teederemondi raha

07. november 2001, 17:04

Riigikogu juhatus edastas täna riigikogu liikmete Georg Pelisaare, Edgar Savisaare, Sven Mikseri ja Jaanus Marrandi arupärimise peaminister Mart Laarile, teatas pressisekretär.

Arupärimine on ajendatud Vabariigi Valitsuse kavast finantseerida Eesti tee-ehitust ja remonti koos abiprogrammide ja laenudega ligi 1,2 miljardi krooni ulatuses. Arupärimises öeldakse, et vähemalt pool kavandatud töödest on tegemata, sealhulgas nii olulistel maanteedel kui Tallinn-Narva ja Tallinn-Pärnu-Ikla, kus tööde oluliseks finantseerijaks pidi olema Euroopa Liidu abiprogramm ISPA.

Arupärijad soovivad teada, milliseid tingimusi on seadnud Euroopa Komisjon ISPA abiprogrammidest raha eraldamiseks ning millest tulenesid Euroopa Komisjoni delegatsiooni ja Eesti ametnike vastuolud enne ISPA-lepingute sõlmimist.

Samuti küsitakse peaministrilt, kes ja milliste reeglite alusel määrab konsultatsioonifirmad ja nende tasustamise korra projektide ettevalmistamisel ja rahastamisel ning millal reaalselt teostatakse teetööd, mis olid kavandatud 2002. aastaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing