Paikuse saeveski tõrjub roheliste süüdistust

07. november 2001, 09:32

Pärnumaa suurim saetööstus Paikuse saeveski peab alusetuks Eesti Looduse fondi ja rohelise liikumise süüdistust ebaseadusliku puidu töötlemises osalemise kohta, kirjutab Pärnu Postimees.

Eesti Looduse fond (ELF) ja Eesti roheline liikumine (ERL) kuulutasid möödunud nädalal, et kuni pool riigis raiutud puidust on ebaseaduslik. Samuti esitasid nad nimekirja firmadest, mis ebaseadusliku puiduga tegelevat, ning selles seisis Paikuse saeveski nimigi.

Paikuse saeveski direktor Tõnu Järv ütles, et saeveski pole puidu kokkuostu nõuete vastu eksinud. Firma töötajad kontrollivad, et palgitoojate veoselehed ja muud dokumendid oleksid korras.

?Kui veoselehtedes on olnud vasturääkivusi, on firma töötajad politsei poole pöördunud ja politsei on tänu sellele puiduvargusi avastanud,? rääkis Järv.

Järv nentis, et puitu toovad neile sageli vahendajad, kes on mitmest paigast palke kokku ostnud, seetõttu ei saa saeveski kogu müügiahelat jälgida. Seda on teinud majanduspolitsei ja tänu Paikusel hoitavate dokumentide korrasolekule on sellelgi moel seaduserikkujaid tabatud.

ELFi ja ERLi süüdistustele vastas metsatööstuse liidu tegevdirektor Olav Anton, et tegemist on laimukampaaniaga metsaettevõtete vastu ning ELFi ja ERLi pressiteadete faktid ei pea paika. Antoni hinnangul tuleb turule kõige rohkem paar protsenti varastatud puitu.

Metsatööstureid tegi ärevaks roheliste väide, et Euroopa Liit on peatanud puiduveo Venemaalt, sest pool sellest puidust olevat ebaseaduslik, ning sama saatus võib tabada Eestit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing