Euroopa majandusväljavaated järjest süngemad

07. november 2001, 14:38

Eile avaldatud majandusnäitajad ei anna erilist lootust Euroopa majanduskasvu peatseks toibumiseks.

Wall Street Journal kirjutab, et eurotsooni ettevõtjate ootused toodangu ja tellimuste osas tegid oktoobris oma kõige järsema kukkumise1992. a novembrist, mil Euroopa viimati majanduslanguses oli. Tagurdades 12 miinuspunktilt 16-le on indeks viimase viie aasta madalaimas seisus.

Ka eurotsooni teenuste sektoris oli tagasiminek arvatust suurem. Ostujuhtide indeks kukkus septembri 49 punktilt oktoobris 46,7 punktile, langedes teist kuud järjest.

Oktoobris kahanes ka seni tugevana püsinud tarbijausaldus, ehkki langus ei olnud võrreldav tagasiminekuga tööstussektori ootustes. See võib kiiresti muutuda koos tööpuuduse kasvuga. Saksamaa tööpuudus kasvas oktoobris arvatust enam ? 27 000 võrra, viies tööpuuduse 9,5% tasemele. Eurotsoonis tervikuna on tööpuudus 8,3%.

Positiivne märk oli inflatsiooni aeglustumine, mis võib julgustada Euroopa Keskpanka oma homsel kohtumisel Euroopa laenuintresse langetama.

Rahvusvaheline Valuutafond alandas hiljuti eurotsooni majandusprognoosi tulevaks aastaks varasemalt 2,2 protsendilt 1,6 protsendile. Selle aasta kasvuprognoos on 1,7%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing