Jõulushoppajad kardavad tänavu tarbida

08. november 2001, 12:27

Kolmapäeval avaldatud Lõuna-California jõulushoppajate küsitlus näitas, et jaekaubandusettevõtete kartused on põhjendatud ? tarbijad kardavad selle aasta jõuludel tarbida, vahendab Knight Ridder/Tribune Business News.

Deloitte Touche läbiviidud küsitlusest selgus, et 48% Lõuna-California shoppajatest plaanib kulutada sama palju raha kui mullu, 38% vähem kui mullu ning vaid 14% rohkem raha mullusest.

Vallandamised, ebakindel aktsiaturg, terroristide rünnakud ja ebakindlus seoses Afganistani sõjaga võivad olla faktorid, mis hoiavad tarbijaid kulutamast raha selle aasta jõuluhooajal.

61-aastane pensionile jäänud Crystal Reeves plaanib vähendada mõnesaja dollari võrra plaanitud 1200 dollarilist jõulueelarvet seoses Boeingus <GR#US.BA> töötanud tütre töökoha kaotusega.

Ettevaatlik tarbimine võib viia sellel pühadesessioonil eelmise aasta tasemele jääva müügini. Mullu kasvas pühadeaegne müük 4% võrra.

'Katastroofi ei tule, kuid kauplused ei näe müügikasvu sel pühade hooajal, millega nad on harjunud,' ütles ühe tarbijakaubanduse grupi juht Tony Cherbak

Praktilised asjad nagu rõivad ja mänguasjad peaksid jääma populaarseteks samas kui selliste luksuskaupade nagu ehted ja karusnahad müük peaks langema. 'Ma arvan, et inimesed vähendavad kingi keskmist maksumust,' ütles Cherbak.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing