Linn palkas detailplaneeringu läbisurumiseks advokaadid

09. november 2001, 08:19

Tallinna linnavalitsus palkas Vabaduse väljaku detailplaneeringuga seotud vaidluste kiiremaks lahendamiseks advokaadibüroo Luiga Mugu, kellele linn maksab töötunnist üle 1500 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Luiga Mugu esimesed kümme töötundi maksavad 1770 krooni tund ja järgnevad 1534 krooni tund.

Tallinna õigusnõuniku Kalle Liivi sõnul ei tea ta täpset lepingu sisu, kuid kohtub tööülesannete täpsustamiseks advokaat Margus Muguga. ?Üks on selge, et Tallinna linn niisama õigusabi peale raha ei maksa. Mujale võidakse maksta, aga mitte õigusabile,? ütles Liiv.

Õigusabi vajadus detailplaneeringu menetluse jätkamiseks sai selgeks teisipäeval kesklinna halduskogus, kuhu säästva arengu ja planeerimise amet (SAPA) ei suutnud läbivaatamiseks saata vajalike maakomisjoni nõutud parandustega planeeringut.

Kesklinna halduskogu juristist liikme Elmar Sepa sõnul oli õigusabi tellimine planeeringule puuduvate kooskõlastuste saamiseks talle tõeline üllatus. ?Advokaadibüroo oli arvanud, et kooskõlastuste saamine võtab kuu aega. Ma kardan, et nii ruttu see ei lähe,? ütles Sepp.

Linnasekretär Toomas Sepp polnud kolmapäeval õigusabilepingust Vabaduse väljaku detailplaneeringuga seotud probleemide lahendamiseks veel midagi kuulnud. Päev hiljem oli Sepa allkirjaga leping juba õigusnõunik Kalle Liivi laual.

SAPA tegevust kureeriva abilinnapea Toivo Ninnase sõnul on linnal detailplaneeringuga kiire. Pideva takerdumise põhjuseks nimetas abilinnapea, et arhitektid pole teinud oma tööd kõige paremal viisil.

Detailplaneeringu ühe autori arhitekt Andres Alveri sõnul on õigusruumi keerukus Eestis juba pärisruumi arengut takistanud. ?Advokaadibüroo kaasamine on linna otsustada. Meie seda küll palkama ei hakka,? ütles Alver.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing