Börsiülevaade: Euroopa turgudelt oodatakse rahulikku starti

12. november 2001, 10:00

Välisturgude maaklerite sõnul peaks Euroopa börsid alustama täna kas stabiilselt või kergelt langevalt. Jõudu peaksid näitama kütust tootvate ettevõtete aktsiad, sest suured naftatootjad plaanivad kütusekraanid mõnevõrra kinni keerata.

Kuigi välisturgudel on kvartalitulemused kokku võetud, on kohalikul turul oodata veel nii Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> , kui ka Kalevi <GR#EE.KALEV> ja Tallinna Farmaatsiatehase <GR#EE.FARMA> majandustulemusi.

Neljapäevane Euroopa Keskpanga poole protsendi suurune intressikärbe jõudis reedel ka <#Tallinna börsile=http://www.tse.ee> , muutes aktsiad volatiilsemaks ning investorid elavamaks. Viimase kahe ja poole nädala aktiivseima börsipäeva peasüüdlaseks tuleb tituleerida Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> , mille aktsia kerkis 81 tehingu käigus 4,3% ning sulgus 60,50 kroonil.

Et Euroopa telekomisektor jõudis intressikärpele reageerida jõuliselt juba päev varem, siis jätkasid aktsiad reedel sarnaselt ülejäänud turuga ühtivat liikumist.

Eesti Telekomi aktsia reedene ralli oli märgatavalt tugevam kui seda oleks võinud pärast neljapäevast ettevõtte hoiutähe (GDRi) kiiret tõusu ja ta reedese päeva liikumisi Londoni börsil arvestada.

Päeva lõpuks rühkis viimaks Eesti Telekomi GDRi Londonis tasahilju ülespoole ning lõpetas nädala 10,425 dollaril, mis on võrdne 61,06 kroonise aktsiahinnaga.

Viimase poolteise kuu suurema tõusu tegi reedel läbi ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis liikus päevaga jõuliselt läbi 140 krooni joone ning lõpetas nädala 141,75 kroonil ehk investorite jaoks ligi 2,2% paremal sulgemishinnal kui päev varem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing