Börsiülevaade: Tallinn järgis hilinemisega Euroopat

12. november 2001, 14:42

Tallinna börs näitas täna, et ei jõua välisturgudega ühte sammu käia. Kui möödunud nädalal paisunud Euroopa turud on täna juba valdavalt miinuses, liikusid Tallinna börsil liideraktsiad täna kiiresti üles. Eriti oli hoos Hansapanga aktsia, mis kerkis 147 kroonini.

Terve päeva pidevalt ülesrühkinud ning viimase kuu aktiivseimat kauplemispäeva näinud Hansapanga aktsia tõusis täna kokku 3,7% ja kerkis esmakordselt USA terrorismirünnaku eelse hinnatasemeni.

Maaklerite sõnul jõudis möödunud nädala positiivsus täna ka kohalikule turule, muutes investorid aktiivsemaks ja positiivsemaks.
Kiiret tõusu võis soodustada ka viimaste nädalate suhteline passiivsus ja vaikus kohalikul turul, samas ajal kui suuremad turud üles liikusid.

Võrdluseks võib tuua Skandinaavia suurimate pankade Swedbank, Nordea ja SEB aktsiad, mis näitasid möödunud nädalal vastavalt 5,2 6,6 ja 11,1% tõusu.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus 62 kroonil ehk 2,5% kõrgeimal tasemel, kui päev varem.
Ka Londonis on ettevõtte hoiutäht kerkinud samapalju, ulatudes 14:30 10,675 dollarini ehk aktsiasse ümberarvutatuna 62,36 kroonini.
Samas on enamus Lääne-Euroopa telekomisektori aktsiaid täna umbes paari protsendilises miinuses.

Vaatamata vaid 0,7%sele tõusule oli täna aktsioonis ka populaarsuselt kolmas väärtpaber ehk Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis 2,4 mln käibe taustal sulgus 49,80 kroonil.

Kui välisturud ei suuda oma praegusest langussuunast välja rabelda võivad suure tõenäosusega liikuda homme aktsiad Tallinna börsil juba vaikselt allapoole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing